f Cakes and the City: W getrach nie rokujesz

2012-09-03

W getrach nie rokujesz
W latach 90. getry oznaczały jedno: koszmar. Rytuał wyciągania ich z reklamówki i ubierania na siebie był  dla mnie tym, czym dla gladiatora ostatnie chwile przed walką. On wychodził na amfiteatr, ja wychodziłam na salę gimnastyczną - oboje po to, by walczyć. Różnica polegała na tym, że ja zawsze się poddawałam. Zarówno w podstawówce, jak i w liceum byłam niewychowana fizycznie a skrót W-F na planie dnia nieodwołalnie psuł mi humor. Miałam jednak to szczęście, że nauczyciele wykazywali się zrozumieniem dla mojego braku kultury fizycznej i tolerowali moją barbarzyńską ignorancję wobec takich atrakcji jak skok przez kozła, aerobic czy bieganie. W końcu sport stał się dla mnie synonimem czegoś nudnego, zbytecznego i nieprzyjemnego, i czego obecność - w moim dorosłym życiu - starałam się ograniczać do minimum. Rok temu jednak skala mojego zaangażowania w temacie sportowym sięgnęła maximum. Ukończyłam kurs instruktorski pilatesu i założyłam swoje studio pilatesu pod nazwą Boso ale w getrach :) Getry zaś zaczęły symbolizować małe zwycięstwo i dużą zmianę w moim życiu :)

Powyższy scenariusz mógłby jednak zostać zrealizowany w inny sposób - nauczyciele mogliby nie być tak mili a wspomnienie zajęć W-F mogłoby okazać się największą traumą dzieciństwa... Nie jest to niemożliwe i wiem, że negatywne scenariusze stają się udziałem wielu dzieci.

Przywołałam moje wspomnienia z wuefu na okoliczność akcji autorstwa AKADEMII PRZYSZŁOŚCI, która stawia sobie za cel przeciwdziałanie dołowaniu dzieci w szkole i chce realizować ich marzenia. Każde konkretne marzenie ma swoją cenę i szansę na to, że się spełni. 

Klikajcie, w imię nieudanych skoków przez kozła - jeśli zdecydujecie się pomóc, Wasze wsparcie będzie jak trampolina, dzięki której niejedną przeszkodę uda się przeskoczyć :) Dołączyłam do akcji wraz z innymi blogerami dzięki Zuchowi :)

Poniżej filmy zapoznające z akcją :)14 komentarzy:

 1. Super akcja, a i getry są super !!! :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. musiało być odważne, bo o odwagę też tu chodzi ;)

   Usuń
 3. Akcja świetna. A getry...są takie wygodne :P

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna akcja! Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Magda, uwielbiam Cię!
  chciałabym kiedyś z Tobą poskakać w getrach :)))

  OdpowiedzUsuń
 6. Eeeee, a kiedy będzie jakieś ciasto? Bo coś się tu robi komercyjnie.

  OdpowiedzUsuń
 7. dziekuje za umilenie wieczoru w frivole pysznosciami :D ide szukac przepisu na cytruska :D

  OdpowiedzUsuń

Ogląd i pogląd mile widziane. Ukłony :)
Many thanks for your comments :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...