f Cakes and the City: Opera Software i blogerzy we Wrocławiu

2011-12-10

Opera Software i blogerzy we Wrocławiu

Z okazji 5. urodzin Opera Software we Wrocławiu zaprosiła blogerów (i nie tylko) do wspólnego świętowania. Było mi niezwykle miło dołączyć do zaproszonego i w większości przyjezdnego grona, w którym znaleźli się: Pozytywna Kuchnia, Strawberries from Poland, Brunette's Heart, Zuch rysuje, Spider's Web, Kominek oraz MC Silk. Część osób znam i czytam, a innych miałam okazję poznać. 

W ciągu ostatnich miesięcy miałam szczęście do ludzi z Krakowa ;) Tym razem poznałam dwie w ogóle nieznane mi osoby z powyższego towarzystwa, obie z Krk. Jedną z nich jest Alina z Brunette's Heart, z którą nie tylko mogłam porozmawiać o ulubionym MACu i o noszeniu przy sobie talizmanu-kosmetyczki z wiadomą amunicją, ale także podzielić się doświadczeniem blogowania, świadomą aktywnością w blogosferze etc. (choć przyznaję, że przed spotkaniem z Aliną zadrżała mi ręką i o mało nie ugodziłam się mascarą w oko) :) Drugą osobą jest MC Silk, nie-bloger, lecz raper (i nie tylko), gustujący w hipsterskich t-shirtach i nie mieszczących się w żadnej kieszeni telefonach. Poniżej nagranie, które wstrząsnęło polsko-amerykańskim rapem i ochrzciło Daniela mianem najszybszego polskiego rapera:
O innym Macu rozmawiałam zaś z Przemkiem Pająkiem.
Mirek Połyniak natomiast dowodził towarzystwem - Mirek, dzięki i ukłony :)

Opera Software zaplanowała różnorodny i ciekawy program imprezy, w którym znalazło się miejsce na historię rozwoju firmy we Wrocławiu, na panel dyskusyjny 'Operacja Talent' z  naszym udziałem moderowany przez Pawła Tkaczyka, na prezentację nowych produktów Opery oraz na wizytę w siedzibie firmy... nie wspominając o wieczornej gali (i o czerwonym dywanie!) :) Zwiedzanie biura Opery przy Szewskiej 8 było dla mnie ciekawym punktem programu ze względu na doświadczenie zawodowe i możliwość  pewnych porównań. Ktoś nawet skomentował, że gdyby nie blogował - chętnie zatrudniłby się w Operze :) I wcale mnie to nie dziwi. Nie ma tu tysięcy pracowników, jest ich za to stu sześćdziesięciu i właśnie ta liczba - między innymi - determinuje strukturę oraz kulturę pracy w Operze, która jest kameralna, ale jednocześnie profesjonalna i - co dla mnie ważne - jednostkowo czuła/wrażliwa. To nie jest reklama, to jest moja opinia :)

Przyznaję, że ostatni raz używałam Opery parę lat temu i od tamtego czasu nie wracałam do tej przeglądarki - jednak prezentacja nowych funkcjonalności oraz odmieniona estetyka są bardziej niż kuszące ;) Opera na iPhone'a powstała właśnie we Wrocławiu! :)

Dziękuję Operze Software za zaproszenie oraz za interesujące konfrontacje - a zwłaszcza Sławkowi Sochajowi, Opera Communications Managerowi, oraz Magdzie Słowik, również z Opery. W trakcie rozmowy okazało się, że Sławek jest byłym (?) blogerem (lub raczej blogerem aktualnie nie blogującym), autorem Drobiazgów komunikacji. Magda jest moją koleżanką ze studiów i dopiero teraz, po paru latach, spotkałyśmy się ponownie :) Magda również jest blogerką, tworzącą empirycznego i konsekwentnego bloga o kulturze Japonii - japoniablizej.blogspot.com. Poznałam osobiście również Paulinę Kolondrę :) oraz Michała, autora enjoywroclaw - bloga o Wrocławiu, pisanego po an(g)ielsku :)
 
Poniżej foto relacja w obiektywie Wojtka Gajewskiego

Nie wiem jak ująć w komentarzu to ujęcie ;)


English

Opera Software in Wrocław was celebrating its 5th Birthday and I had a pleasure to be invited for this very special event along with other seven lucky bloggers :) This time I didn't need to leave Wrocław at all to meet with all famous social media persons as they all have arrived here: Pozytywna Kuchnia, Strawberries from Poland, Brunette's Heart, Zuch rysuje, Spider's Web, Kominek and MC Silk.
I already knew some of them and also had an opportunity to meet new people. And this really won't sound phony if I say that I would be crazy happy to work at Opera Software. There are bunch of reasons for me to say that, but I guess the most important one (apart form the great loctaion and modern office) is the attitude and special job culture which is always a plus for small companies (when comparing 200 people to 1500 - there you go).Did you know that Opera for iPhone'a was born in Wrocław? How cool is that! ;) 

Many thanks to Opera Software :)


3 komentarze:

 1. Miło Cię zobaczyć znowu!

  OdpowiedzUsuń
 2. Miło się było spotkać po latach. I dzięki za reklamę. ;) W styczniu wpadam na ciasto. :D p.s. Ładne ujęcie. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. bo najlepsze jest poznawanie nowych fajnych ludzi:))) Twoje pierwsze zdjęcie-wygląda jak na okładkę książki!:)))
  uściski Madzia!
  ach!! no i ten chłopak skibinoluhiusbiabauishd jest super!;) a myślałaś, że to Ty mówisz szybko;))

  OdpowiedzUsuń

Ogląd i pogląd mile widziane. Ukłony :)
Many thanks for your comments :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...